تهران_ مدیرعامل شرکت صنایع روشنایی تولید نور از راه‌اندازی آزمایشگاه مجهز صحت سنجی عملکرد محصولات روشنایی به همت متخصصین ایرانی خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،"نادر عبدالله‌زاده"  با اعلام این خبر افزود: این شرکت آماده همکاری و دراختیار قرار گذاشتن این آزمایشگاه برای دیگر شرکت‌های همکار به صورت رایگان است.
وی افزود: با در نظر گرفتن تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه لامپ‌های کم مصرف و نیز همگام سازی صنعت کشور با این دانش؛ این شرکت با ارتقای دانش فنی و تخصصی مهنسین ایرانی و تولید تجهیزات تخصصی در کشور توانست در عرصه این محصول خودکفایی ایجاد کرده و نسبت به اشتغال‌زایی برای کارشناسان و صاحب نظران این رشته ایجاد کند.
وی افزود: انتظار ما از بخش‌های دولتی کشور این است که با نظارت‌های مستمر و نیازسنجی شهروندان نسبت به جمع آوری محصولات غیر استاندارد و بی کیفیت در سطح کشور اقدام و نیاز مردم کشور را به گوش تولیدکنندگان داخلی رسانده و با حمایت ویژه از آنها مقدمات اقتصاد مقاومتی در کشور تحقق یابد.
در نمایشگاه سال جاری شاهد حضور گسترده شرکت های داخلی در زمینه صنایع روشنایی با نوآوری ای خاص و ویژه بوده که این امر بیانگر ارتقای دانش متخصصین و جوانان ایرانی است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو